Další činnost

Další činností firmy je účast v seriálu motokrosových závodů Nova SHARON Cup. Tento podnik čítá celkem devět závodů, které se odehrávají na území České republiky a my zde reprezentujeme královéhradecký motokros v barvách týmu Březhrad Motokros Team. Ten provozuje svou činnost na pozemku města Hradce Králové, jež toto sdružení také podporuje.

Skladba i počet tratí se každoročně částečně mění, ale jsou mezi nimi zvučná jména jako například Holice, Dalečín a Žamberk, kde se v minulosti jezdilo i mistrovství světa. Třemošnice zase každoročně vítá Mistrovství České republiky a krásné tratě jsou například i Opatov u Svitav nebo Benátky nad Jizerou.

Mnoho z nás pamatuje na slavnou éru československých reprezentantů v 60. a 70. letech, kdy tito závodníci sbírali vavříny takřka po celém světě. Motocykly značek ČZ a JAWA se vyvážely do celého světa a ve své době byly nejlepšími závodními stroji. Proto má tento sport u nás silnou tradici a v posledních letech se naši jezdci opět začínají blýskat pěknými výsledky na evropských závodištích. Snad stačí zmínit loňský zisk evropského titulu naším reprezentantem Petrem Bartošem.

I přes dnešní složitou ekonomickou situaci se daří udržovat úroveň výše zmíněných závodů na velice vysoké úrovni a řekl bych, že tento sport opět získává na oblibě. Zejména v kategorii nejmladších závodníků vidíme nové přírůstky, od kterých si do budoucna můžeme slibovat kvalitní reprezentaci naší země.

Na závěr bych Vás chtěl pozvat jako diváky na tyto závody, kde je neopakovatelná atmosféra a často jsou zde vidět adrenalinem nabité okamžiky plné napětí, jež ocení zejména mladí lidé, pro které je tento moderní sport jako stvořený. Vždyť kterému malému klukovi se nelíbí motocykly?Jiří Trenztelefon: +420 732 803 634info@elektronaklic.cz